با هم می توانیم

مراکز همراه

صلح دهانی ست که بی مضایقه آواز می خواند…

خرسندم که افتخار آن را داشتم تا با تاسیس  گروه ارکستر ویژه ایران، از تجربه ی لذت همزیستی با  هنرمندان نازنین این گروه برخوردارشده و مهربانی ، صداقت ، سبکبالی و عشق را از آنها بیاموزم.

هنرمندان ارکستر نیک آوا از شهرهای مختلف ایران زمین  گرد هم آمده اند  تا  آوای سازها وصدای خود را برای نیک تر ساختن این  جهان کوک کنند.

امید است دست در دست همه ی آنان که برای برقراری صلح درجهان می کوشند بتوانیم آینده ای زیبا برای زمین و انسان رقم بزنیم .

مراکز همراه

آشنایی با مراکز همراه ارکستر

موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد

موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد

موسسه همکار

موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد

400 فرشته‌ی بی‌فریب کم‌توان ذهنی، در گوشه ای از شهر مشهد، زندگی می‌کنند که نامش خیریه‌ی همدم (فتح‌المبین است). اولین خشت این خانه، سال 1361 گذاشته شد. سپس، سال 1381 با استقلال نسبی از بهزیستی، نوع مدیریت همدم، به شیوه‌ی هیئت امنایی تغییر کرد تا همت و نیروی مدیران موسسه، در جهت بهتر شدن شرایط دختران موسسه، دوچندان شود.
مددجویان موسسه‌، به مدیریت خانم دکتر حجت ، همگی دختر بی‌سرپرست یا بد سرپرست‌اند و در حال حاضر قریب 170نیروی قراردادی، در خدمت توانبخشی و مدیریت همدم اند. براین اساس، در این مرکز جامع توانبخشی که شامل ۵ بخش مختلف است، برای هر مددجو، ماهانه بیش از 25000000 ریال هزینه می‌شود که یارانه‌ی دریافتی از بهزیستی، تنها پاسخگوی حدود یک‌چهارم این هزینه‌هاست و الباقی را کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و خیرین تامین می‌کند.
دختران همدم، به مدد پروردگارو کمک‌های بی‌دریغ مردم، با حضور در کارگاههای هنری و توانبخشی، به روزهای روشن آینده، امیدوارند.

مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان

مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان

موسسه همکار

مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان ، با هدف آموزش حرفه و رشد همه جانبه ی توانمندی های پسران بالای 14 سال دارای نیازهای ویژه ذهنی، توسط مریم گیلاسیان در سال 75 تاسیس و راه اندازی شد.
در این مرکز که به عنوان هسته ی اصلی شکل گیری گروه ارکستر ویژه ایران محسوب می گردد، کارگاه های مختلف حرفه آموزی مانند گلیم بافی ، جاجیم بافی، معرق ،کارت و پاکت سازی دایر بوده و همچنین آموزش انواع مهارتهای اجتماعی ، خودیاری ، شناختی و ارائه ی انواع خدمات ورزشی مانند ایروبیک تمرکزی و خدمات توانبخشی مانند کاردرمانی به مددجویان ارائه می گردد.
مدیریت مرکز بهکوش از حدود 17 سال پیش انجام فعالیت های موسیقی درمانی را دراین مرکز آغاز کرد که حاصل آن تشکیل گروه موسیقی بهکوش شامل 11 نفر از پسران پذیرش شده دراین مرکز بود. این گروه توانست نزدیک به 10 سال با اجراهای مختلف خود در سطح استان گلستان و تهران تغییرات مثبتی را در زمینه نگرش جامعه نسبت به توانمندی های هنری این افراد ایجادکرده و این موفقیت باعث شکل گیری اندیشه ی تاسیس یک گروه موسیقی کشوری گردید.
مرکز توانبخشی وحرفه آموزی بهکوش با کادری مجرب متشکل از مربیان کارگاهی ، روانشناسان، کاردرمان ، مربیان ورزشی و مربیان هنری ( موسیقی و تئاتر) به عنوان اولین مرکز توانبخشی حرفه آموزی برای پسران با این شرایط در کشور همواره به عنوان مرکز درجه یک کشوری ارائه ی خدمت می نماید.

مرکز توانبخشی پروین نور

مرکز توانبخشی پروین نور

موسسه همکار

مرکز توانبخشی و حرفه آموزی پسرانه بالای ۱۴سال پروین در شهرستان نور، با مدیریت خانم ام البنین پروین در سال 1384 تاسیس شده و به عنوان یکی از مراکز همکار با ارکستر ویژه ایران ، مسئولیت آموزش متن ها و ملودی های بخش آوازی را به یکی از خوانندگان خوب گروه ، آقای مهرزاد قاسمی بر عهده دارد.
در این مرکزکه همواره به عنوان مرکز درجه یک در استان مازندران شناخته شده ، انواع رشته های صنایع دستی مانند معرق،منبت و قالی بافی و همچنین فعالیتهای هنری همچون هنرهای تجسمی، نمایش عروسکی ، موسیقی به مددجویان آموزش داده می شود و علاوه بر آن خدمات توانبخشی مانند کاردرمانی و گفتاردرمانی نیز برای آنها توسط متخصصین مجرب ارائه می گردد.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای ارکستر ویژه ملی ایران - نیک آوا محفوظ می باشد.