ارکستر ویژه ملی ایران

تاریخچه نیک آوا

گروه موسیقی نیک آوا متشکل از 21 نوازنده وخواننده با شرایط ویژه (ذهنی، جسمی ، بینایی و اتیسم ) است که از سراسر کشور گرد هم آمده اند تا با هم اولین ارکستر ملی ویژه ایران را تشکیل دهند.

تیم اجرایی

بیش از 10 متخصص و 2 مرکز تخصصی

نوازنده وخواننده

19 نفر با شرایط ویژه (ذهنی، جسمی ، بینایی و اتیسم)

استاد موسیقی

بیش از 5 استاد موسیقی همکار

بنیانگذار ارکستر

مریم گیلاسیان

سرپرست و رهبر ارکستر، مریم گیلاسیان، کارشناس ارشد روانشناسی کودکان استثنایی و تحصیل کرده‌ی کنسرواتوار موسیقی در رشته ی پیانوست که درسال 1375 اولین مرکز حرفه آموزی ویژه کم توانان ذهنی پسر (مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش) را در شهر گرگان راه اندازی نموده و درحال حاضر مدیریت این مرکز را برعهده دارد.

آغاز یک راه طولانی

ایده ی تشکیل ارکستر ویژه ایران بعد ازگذشت ده سال از فعالیت گروه موسیقی مرکز بهکوش و مشاهده ی تاثیرات شگرف هنردرمانی بر توانمندی های افراد با نیازهای ویژه شکل گرفت. لذا برای محق شدن این ایده ، سفرهای زیادی به شهرهای مختلف ایران توسط ایشان صورت گرفته ونهایتا پس از گذشت یک سال، 19 نفراز شهرهای گرگان ، رشت ، نور، بابلسر، شیراز، مشهد ، کامیاران کردستان وگنبد به عنوان اعضای گروه در بخش نوازندگی و خوانندگی انتخاب شدند .

این گروه بعد از 2 سال تمرین درآذر ماه 97 اولین اجرای خود را در سالن سوره حوزه هنری در تهران با حضور هنرمندان بزرگی چون آقای لوریس چکناواریان و دیگر هنرمندان خوب کشور به روی صحنه برد.

علاوه بر موسس و رهبر گروه ، مربیان موسیقی همکار در سایر شهرها ، مدیران مراکزتوانبخشی ، روانشناس ، کارشناس تغذیه ، مسئول گریم ، صدا برداران و همیاران، هنرمندان گروه را در تمام اردوها و اجراها یاری می نمایند

اهداف تشکیل گروه :

  • کمک به برقراری صلح جهانی
  • توانمند شدن افراد با نیازهای ویژه و ارائه ی این توانمندی ها به جامعه درجهت ایجاد نگرش مثبت به آنان.
  • ایجاد اشتغال برای افراد با نیازهای ویژه.
  • تقویت اعتماد به نفس وعزت نفس و ایجاد هویت اجتماعی مناسب برای افراد با نیازهای ویژه.
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای ارکستر ویژه ملی ایران - نیک آوا محفوظ می باشد.