جمعی از استعدادهای ایران زمین

اعضای تیم ارکستر

صلح دهانی ست که بی مضایقه آواز می خواند…

خرسندم که افتخار آن را داشتم تا با تاسیس  گروه ارکستر ویژه ایران، از تجربه ی لذت همزیستی با  هنرمندان نازنین این گروه برخوردارشده و مهربانی ، صداقت ، سبکبالی و عشق را از آنها بیاموزم.

هنرمندان ارکستر نیک آوا از شهرهای مختلف ایران زمین  گرد هم آمده اند  تا  آوای سازها وصدای خود را برای نیک تر ساختن این  جهان کوک کنند.

امید است دست در دست همه ی آنان که برای برقراری صلح درجهان می کوشند بتوانیم آینده ای زیبا برای زمین و انسان رقم بزنیم .

اعضای ارکستر

آشنایی با اعضای با استعداد نیک آوا

سونیا دوست محمدی

سونیا دوست محمدی متولد ۱۳۶۵ ساکن شهرستان کلاله استان گلستان
در اثر ازدواج فامیلی دچار بیماری گلکم شده است.
دارای مدرک تحصیلی لیسانس روانشناسی عمومی
خواننده و به تازگی عضو گروه نیک آوا شده است.

سیامک عسکری

سیامک عسکری

سیامک عسکری به عنوان " شیرین ترین عضو گروه " متولد 4/4/52 و ساکن گرگان، نوازنده تنبک و کاخن در گروه ارکستر ویژه ایران است.
سیامک به مدت نزدیک به 10 سال در مرکز جامع توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان مشغول به آموختن موسیقی در بخش تنبک و کاخن بوده و علاوه برآن در رشته ی گلیم بافی نیز در این مرکز آموزش دیده است.
یکی از توانمندی های دیگر او در زمینه ی موسیقی بداهه خوانی و بداهه نوازی ست که او را دراین زمینه به نسبت سایر اعضای گروه شاخص کرده است. وی همچنین به عنوان بازیگر تئاتر در چند جشنواره بین المللی تئاتر معلولین درنمایش هایی چون " در انتظار گودو " از طرف مرکز بهکوش شرکت کرده و جوایز زیادی را به عنوان بازیگر از آن خود کرده است .

اعظم شیخ ویسی

اعظم شیخ ویسی

اعظم شیخ ویسی با نام هنری آوا، به عنوان " خوش خنده ترین عضو گروه " متولد 15/2/70، از اهالی شهر گنبد واقع در استان گلستان بوده و در گروه ارکستر ویژه ایران در بخش خوانندگی (کرال) فعالیت دارد.
وی با وجود مشکلات بینایی توانست لیسانس خود را در رشته ی روانشناسی گرفته و به دلیل علاقه ی خاصی که به موسیقی داشت چندین سال در گروه موسیقی انجمن نابینایان گنبد در بخش آواز مشغول فعالیت بود و همچنان نیز تحت آموزش مربیان صدا سازی و سولفژ آقای میلاد جعفر نژاد و خانم .... در گنبد مشغول به آموختن تکنیکهای آوازی می باشد.

المیرا خلیل زاده

المیرا خلیل زاده

المیرا خلیل زاده با نام هنری " باران " ساکن شیراز و یکی از نوازندگان فلوت ریکوردر در گروه ارکستر ویژه ایران است .
وی متولد دیماه 1375 بوده و از 8 سال پیش آموختن نوازندگی فلوت را در موسسه موسیقی آسمان شیراز شروع کرد، همچنین به مدت 4 سال عضو گروه موسیقی آسمانی ها در شیراز بود و درحال حاضر نزدیک به یک سال است که آموختن دف را شروع کرده وعلاوه بر عضویت در ارکستر ویژه ایران، عضو گروه دلداگان دف نواز شیرازنیزمی باشد.
المیرا که به عنوان " کوشا ترین عضو گروه " معرفی شده ، علاوه برموسیقی به ورزش بویژه بدمینتون علاقه ی خاصی داشته و تحت نظر مربیان ورزشی دراین رشته مشغول به فعالیت می باشد.

فرید زاهدی

فرید زاهدی

فرید زاهدی متولد9/11/74 و ساکن گرگان است. وی که دارای شرایط ویژه ذهنی و اتیسم است ، از 6 سالگی آموختن فلوت ریکوردر را شروع کرد وچند سالی را به شناخت نت ها وتمرینات اولیه در این ساز گذراند.سپس در سن 18 سالگی پس از اخذ دیپلم در رشته کامپیوتر در مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان در کارگاه موسیقی پذیرش شده و به تکمیل یادگیری فلوت ریکوردر پرداخت .
وی که به عنوان " خوش تیپ ترین عضو گروه " لقب گرفته یکی از ورزشکاران المپیک ویژه ایران در رشته دومیدانی بوده و به ورزش های رزمی مانند تکواندو علاقه بسیار دارد .

فرهاد خاندوزی

فرهاد خاندوزی متولد ۱۳۷۴ از گرگان
فوق دیپلم موسیقی "نوازندگی ساز ایرانی"
بمدت ۱۰ سال در موسیقی فعالیت دارد.
از ۱۸ سالگی به مدت دو سال ساز سه تار کار کرده و بعد از آن به ساز مورد علاقه خود " گیتار کلاسیک و فلامنکو" روی آورده است.
به تازگی با گروه نیک آوا آشنا شده و در بخش گیتار باس این گروه فعالیت دارد.

ارمیا مهدی تبارشورکی

ارمیا مهدی تبارشورکی

ارمیا مهدی تبارشورکی ، متولد 8/6/84 از بابلسر بوده و از 5 سالگی آموختن پیانو را تحت نظر آقای مهرداد سیاره آغازنموده است.
ارمیا ی عزیزکه به عنوان " خلاق ترین عضو گروه " معرفی شده دارای شرایط ویژه بینایی (مطلق ) بوده و همچنین دچار بیماری نرمی استخوان (استئوژنز امیپرفکتا) است ولی با همه ی محدودیت ها نوازنده ای چیره دست و توانمند در رشته ی پیانو درگروه سنی خود محسوب می شود.
مهمترین علائق وی علاوه بر موسیقی، شنا، شطرنج و زبان انگلیسی ست و درتمامی این موارد با سعی و تلاش مشغول به فراگیری و رشد همه جانبه ی خود می باشد.

علی رضا رحمانی

علی رضا رحمانی

علی رضا رحمانی متولد 1/6/57 دارای شرایط ویژه ذهنی ، از سالها پیش به عنوان مددجو در مرکز توانبخشی وحرفه آموزی بهکوش گرگان پذیرش شده و بعد از گذراندن دوره آموزشی جاجیم بافی پس از 7 سال به عنوان کارمند دربخش خدماتی این مرکز استخدام شد.سپس در سال 77 ازدواج کرده و درحال حاضر دارای 2 پسر 18 و 15 ساله است. از این روبه عنوان " پدرترین عضو گروه " لقب گرفته است.
وی درعین حال از کارگاه موسیقی مرکز توانبخشی بهکوش بهره مند شده و طی این دوران ابتدا نواختن فلوت ریکوردر و سپس نواختن ملودیکا را فراگرفته است. درحال حاضر علی رضا با نام هنری " کوروش" به عنوان نوازنده ملودیکا در گروه ارکستر ویژه ایران فعالیت می کند.

امیر حسین نادری پور

امیر حسین نادری پور

امیر حسین نادری پور متولد 8/9/72 و ساکن گرگان ،یکی از نوازندگان فلوت ریکوردر درگروه ارکستر ویژه ایران است.
وی که به عنوان " منظم ترین عضو گروه " معرفی شده با شرایط ویژه ذهنی ( سندروم داون ) از 7 سال پیش در مرکز توانبخشی و حرفه آموزی بهکوش گرگان مشغول به آموختن موسیقی در رشته فلوت ریکوردربوده و همچنین نزدیک به یک سال است که آموختن کلارینت را نزد مربیان مرکز بهکوش شروع کرده است.
و علاوه بر آن علاقه زیادی به ورزش بویژه فوتبال داشته ، از طرفداران تیم پرسپولیس ایران محسوب می شود و در طی مدت عضویت در مرکز بهکوش به عنوان قهرمان المپیک ویژه در مسابقات کشوری و غرب آسیا در کشور مصر مقام های دوم و سوم رشته دو میدانی را از آن خود کرده است.
امیر حسین که با نام هنری " حافظ " در گروه ارکستر ویژه می نوازد ، تجربه ای درزمینه ی بازیگری تئاتر نیزداشته و درنمایش "درانتظار گودو" که به عنوان نمایش برترجشنواره تئاتر معلولین قلمداد شده ایفای نقش نموده است.

بردیا عسکری

بردیا عسکری

بردیا عسکری متولد 9/11/1377 ، به عنوان " بی ریا ترین " عضو گروه ارکستر ویژه ایران ، دیپلم مدرسه استثنایی و فردی با نیازهای ویژه ذهنی و اتیسم است. وی ساکن شیراز بوده و نوازندگی سازهای کاخن ، چوبک و تومبا را در گروه به عهده دارد.
وی به مدت 4 سال عضو گروه آسمانی ها ( موسسه موسیقی آسمان ) در شیراز بوده و به همراه این گروه اجراهایی در شیراز ، مشهد، اصفهان ، کیش و روسیه داشته است. درحال حاضر نیز علاوه بر عضویت در ارکستر ویژه ، جهت آموزش تکمیلی نوازندگی کاخن با گروه دلدادگان شیراز مشغول به همکاری است.
مهمترین علائق وی عبارتند از رفتن به سینما ، تئاتر وکنسرت های موسیقی. همچنین بردیا یکی از طرفداران ورزش فوتبال بویژه تیم فوتبال استقلال در ایران است.

بنیامین آقاتابای

بنیامین آقاتابای

بنیامین آقاتابای متولد 18/5/1370 از اهالی ترکمن ، ساکن گنبد کاووس در استان گلستان است که از سن 4 سالگی به دلیل بیماری بر اثر ازدواج فامیلی دچار عارضه بینایی شده و به تدریج بینایی خود را به طور کامل از دست داد.سپس در سن 10 تحصیل را در مدرسه شهید باهنر گنبد آغاز نموده و برای ادامه تحصیل در مقطع راهنمایی و دبیرستان به مجتمع نابینایان شهید محبی در تهران عازم شد و دیپلم خود را دررشته کامپیوترگرفت.
در آنزمان بود که تغییرات شگرف زندگی او رخ داد و توانست با موسیقی و کامپیوتر آشنا شده و در زمینه ی ورزش گلبال و کاراته نیز تا مقاطع بالایی پیشروی کند. سپس از طریق یکی از اساتید خود با ساز گیتار کلاسیک آشنا شده و همزمان به یادگیری صداسازی و سولفژ پرداخت.
وی توانست با اراده و پشتکار خود در رشته ی حقوق در دانشگاه مازندران با مدرک کارشناسی، فارغ التحصیل شود و درتلاش است تا با پشت سر گذاشتن آزمون وکالت به این موفقیت نیز دست یابد.
بنیامین در حال حاضر هم به عنوان نوازنده گیتار کلاسیک و پاپ و هم به عنوان خواننده (سولو ، کرال) در ارکستر ویژه ایران فعالیت داشته و درعین حال در عرصه ی سرودن شعر و ترانه نیز فعالیت چشمگیری دارد واز آنجا که همیشه با احساس مسئولیت کامل نسبت به پیشبرد تمرینات فردی و گروهی در بخش آوازی، سرپرست گروه را یاری نموده عنوان " مسئول ترین عضو گروه " را از آن خود کرده است.

تکتم فرید

تکتم فرید

تکتم فرید متولد 19/8/1369 از شهر مشهد ، در سال 1378 به علت رها بودن در خیابان طی حکم قضایی و نامه اداره پذیرش و هماهنگی با تشخیص شرایط ویژه ذهنی و نابینایی مطلق، جهت بهره مندی از خدمات توانبخشی و نگهداری به صورت شبانه روزی در موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد پذیرش گردید.
والدین وی متارکه نموده وپدر، مصرف کننده مواد مخدر می باشد. مادر تکتم سرپرستی وی و 3 فرزند دیگرش را به عهده گرفته و گاهی جهت ملاقات و مرخصی وی مراجعه می نماید.
تکتم فرید که به عنوان " خوش صدا ترین عضو گروه " شناخته شده و در بخش صدای آلتو آواز می خواند ، به انواع سبک های موسیقی علاقه مند است، با تمام محدودیت ها اشعار و ملودی ها را را به خوبی فراگرفته و تا کنون اجراهای متعددی با هنرمندان مطرح کشور از جمله آقای همایون شجریان داشته است.

مهتاب آل عباسیان

مهتاب آل عباسیان

مهتاب آل عباسیان متولد 15/9/1376 ، ساکن مشهد ،به علت بدسرپرستی توسط اوراژنس اجتماعی به دایره سرپرستی دادگستری معرفی و مدتی در مراکز رسالت، خانه فرشتگان و شیرخوارگاه نگهداری و در مورخ 17/1/91 با تشخیص شرایط ویژه ذهنی جهت بهره مندی از خدمات توانبخشی و نگهداری در موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد پذیرش گردید.
از آنجا که سن وی درابتدا برای ورود به مدرسه مناسب نبود، در طرح جامع آموزش و پرورش شرکت نموده وبه کمک نهضت سواد آموزی در حال دریافت مدرک مقطع سوم است تا بتواند پس از گذراندن آموزش بیشتر و کسب مدرک ششم ابتدایی در مدارس بزرگسالان جهت ادامه تحصیل ثبت نام شود. وی اکنون در شرکت زعفران مصطفوی در مشهد اشتغال یافته و بسیار موفق عمل می کند.
مهتاب به لحاظ هنری بسیار توانمند بوده وعلاوه بر آواز در زمینه ی نوازندگی سازهای کوبه ای بویژه دف و دمام مهارت دارد . همچنین در زمینه ی بازیگری تئاترنیز فعالیت داشته و توانسته در جشنواره های مختلف تئاتر معلولین جوایز زیادی برای خود و موسسه خیریه همدم کسب نماید.
وی درارکستر ویژه ایران در بخش کرال (سوپرانو) آواز می خواند و دلنشین بودن صدای و اخلاق اجتماعی وی بر همگان آشکار است.

شقایق گرامیان

شقایق گرامیان

شقایق گرامیان متولد 1/7/1374، ساکن مشهد و خواننده ی بخش کرال( آلتو) در گروه ارکستر ویژه ایران است. وی به علت رها شدن در خیابان و طی معرفی نامه دایره سرپرستی و اداره پذیرش و هماهنگی بهزیستی در مورخ 25/5/1380 با تشخیص شرایط ویژه ذهنی جهت بهره مندی از خدمات توانبخشی و نگهداری در موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد پذیرش گردید، تا مقطع دوازدهم در مدرسه بزرگسالان تحصیل نموده و اکنون نیز در شرکت زعفران مصطفوی مشغول به کار می باشد.
شقایق علاوه بر توانایی در زمینه ی آواز، نوازنده ی دف نیز بوده و در طراحی و نقاشی، تحریر داستان و خوشنویسی نیز از خلاقیت بالایی برخوردار است.

ندا بولاغ شهرکی

ندا بولاغ شهرکی

ندا بولاغ شهرکی ، متولد 11/12/62 ، اهل گرگان و دارای شرایط ویژه بینایی ست. وی از کودکی به موسیقی بویژه آواز علاقه مند بود ودرسالهای تحصیل که تا مقطع دیپلم ادامه داشت در بخش گروه سرود مدرسه فعالیت داشت.
در سن نوجوانی به دلیل آشنایی با یکی از نوازندگان گیتار، تا حدودی توانست گیتار را درمرحله ی مقدماتی از او بیاموزد و با تشویق وی امیدواریش نسبت به پیشرفت در زمینه ی موسیقی بیشتر شد. سفر به جنوب ایران و دو سال زندگی در آنجا او را تا حدودی از فعالیتهای هنری دورکرد اما پس از برگشت با یکی از اساتید موسیقی ایرانی آشنا شده و به دلیل توانمندیش در اجرای قطعات آوازی، توسط وی به گروه آداک که یک گروه کرال ( آکاپلا ) بود معرفی شد.
ندا که با اسم هنری " هلیا " آواز می خواند از سال 95 به عضویت آن گروه درآمده و درچند جشنواره آواز توانست مقام هایی کسب بنماید. همچنین در ورزش بویژه رشته ی تکواندو به صورت حرفه ای آموزش دیده و دارای مقام است . وی در ابتدای سال 98 از طریق گروه آداک به ارکسترویژه ایران معرفی شدو از آن تاریخ به بعد در این گروه در بخش آواز( سوپرانو) فعالیت داشته به عنوان " شیک پوش ترین عضو گروه " محسوب می شود.

ندا فکوریان فرزین

ندا فکوریان فرزین

ندا فکوریان متولد 1/1/1381 وساکن مشهد است. وی توسط والدین در بیمارستان رها شده و به علت عدم شناسایی خانواده طی معرفی نامه دایره سرپرستی و اداره پذیرش و هماهنگی بهزیستی با تشخیص شرایط ویژه ذهنی جهت بهره مندی از خدمات نگهداری و توانبخشی در موسسه خیریه توانبخشی همدم مشهد پذیرش گردید.
وی از ناحیه چشم یک چشم دچار نابینایی مطلق بوده دچار مشکل بوده و به علت بیماری گلوکوم چشم دیگر وی نیز تحت درمان و مراقبت می باشد. با این حال توانسته با موفقیت در مدرسه نابینایان تقوا در مقطع ششم (استثنایی) تحصیل می نماید.
ندا با عشق فراوان به رویای آینده به طور جدی درس خواندن را دنبال می کند. در هنر تئاتر و موسیقی و آواز نقش به سزایی در بین دختران همدم دارد ودر گروه ارکسترویژه ایران به عنوان " مهربانترین عضو گروه " در بخش کرال ( آلتو) آواز می خواند. همچینین به دلیل استعدادش در نوازندگی سازهای کوبه ای ، درحال یادگیری تنبک می باشد.وی در حسن اخلاق و عزت نفس زبانزد است.

هادی محمد علی زاده

هادی محمد علی زاده

هادی محمد علی زاده ، متولد 11/7/1361 واز اهالی رشت می باشد که در حال حاضر به عنوان نوازنده ی درامز در گروه ارکستر ویژه ایران فعالیت می کند.
وی تا مقطع ششم ابتدایی در مدرسه استثنایی شهر رشت تحصیل کرد و سپس به دلیل علاقه به ورزش، وارد تیم فوتسال اداره بهزیستی این شهر شد و پس از آن در تیم ملی پاراالمپیک در رشته ی فوتبال پذیرش شده و به همراه تیم به کشورهایی چون ترکیه ، تونس و چین سفر کرد و مقام آقای گل را در بازیهای تونس به دست آورد.
همچنین علاوه بر آموختن سازهای کوبه ای ،دارای تجربه ی فراوان و موفقیت های زیادی در زمینه ی تئاتر و سینما است. از جمله این موفقیتها کسب رتبه ی اول در بسیاری از جشنواره های تئاتر معلولین و بازی در 3 فیلم سینمایی ست.
هادی در سال 87 ازدواج کرده و درحال حاضر دریک مرکز توانبخشی به عنوان مربی موسیقی مشغول به کار است.

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت برای ارکستر ویژه ملی ایران - نیک آوا محفوظ می باشد.